Łyżeczka oleju rzepakowego na zaparcia dla 4-latka

witam czy dziecku w wieku 4 lat mozna podac na zaparcia lyzeczke oleju rzepakowego?

Proponuję zwiększyć ilość płynów w ciągu dnia - podawać soki owocowe, soki warzywne czy np kompot z suszonych śliwek. Warto pamiętać o warzywach i owocach w codziennej diecie dziecka, a także produktów pełnoziarnistych bogatych w błonnik. Nie ma wówczas potrzeby podawać olej - nie polecam tego w żadnym wypadku. Proszę również pamiętać o ograniczeniu w diecie słodyczy i produktów wysoko przetworzonych. Zapychający jest również banan, biały ryż i marchew.