Łyżeczkowanie macicy - wynik badania

Dzień dobry! Uprzejmie proszę o informacje dotyczącą mojego wyniku. Jestem kobietą, mam 55 lat. Od dłuższego czasu występuje u mnie plamienie z pochwy. Jest to małe plamienie, które występuje w odstępach kilku dniowych. Dodam jeszcze, że od trzech lat nie mam już okresu. Byłam u ginekologa i skierował mnie na badanie - łyżeczkowanie ( miałam ten zabieg robiony już 4 razy). Dziś odebrałam wynik i wydaje mi się, że wszystko jest okej. Oto wynik badania histopatologicznego: rozpoznanie kliniczne: metrorrhagia post menopausam; rozpoznanie anatomopatologiczne: bardzo drobny fragment śluzówki kanału szyjki. Nieliczne gruczoły śluzówki jamy macicy. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź Z poważaniem, Dzidka

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik badania nie jest (tak jak się Pani domyśla) niepokojący. Osoba go opisująca, oglądając materiał uzyskany podczas łyżeczkowania, nie stwierdziła obecności cech nowotworu, zmian przednowotworowych ani innych nieprawidłowości. Obraz mikroskopowy tkanek jest prawidłowy.

Pozdrawiam.