Łyżeczkowanie po porodzie i ból lędźwiowy - co robić?

15 lipca urodziłam, podczas porodu popękałam ''w środku',' miałam szytą pochwę i srom (pęknięcie 2 stopnia). 27 lipca zostałam poddana zabiegowi czyszczenia, ponieważ lekarz odbierający poród nie wyczyścił wszystkiego prawidłowo. Wczoraj (28 lipca) krwawienie ustąpiło, pojawia się tylko jasno różowa wydzielina, w zasadzie bez zapachu. Czy to prawidłowe? Niepokoję się, ponieważ wieczorem, po łyżeczkowaniu pojawiły się bardzo ostre bóle lędźwiowe kręgosłupa, które nasilają się podczas uginania nóg w rozkroku lub podczas nachylania się, a ustępują po leżeniu. Czy powinnam się tym niepokoić? Czy jest to normalne? Jeśli tak, jak długo takie bóle mogą się utrzymywać? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie!

Plamienia po łyżeczkowaniu mogą utrzymywać się nawet do 10 dni. Bóle podbrzusza zwykle trwają krócej.

Przedłużanie się dolegliwości lub nasilający się ich charakter wymaga konsultacji ginekologicznej i przeprowadzenia pełnego badania. Jeżeli ból utrzymuje się stale i ma charakter ostry sugerowałabym nie czekać, tylko udać się na Izbę Przyjęć szpitala, w którym wykonywany był zabieg.
Jeżeli dolegliwości bólowe ustąpiły lub mają charakter tlący, a Pani nie gorączkuje to może Pani poczekać jeszcze kilka dni na samoistne ustąpienie objawów.

Pozdrawiam