Łzawienie i ropienie oka u 2,5-miesięcznego dziecka

Witam mój synek ma 2.5 miesiąca i w lewym oczku stoi mu łza i czasem pojawia się ropa jednak to nie jest zjawisko ciągłe. Byłam u okulisty dała nam kropelki biodacyna i kazała masowac okrężnym ruchem. Mówiła ze jesli nie pomoże to konieczny będzie zabieg i teraz mam dylemat co robić proszę o poradę.

Jeśli nie będzie poprawy trzeba zgłosić się na wizytę kontrolną i wówczas lekarz pediatra zdecyduje o ewentualnie dalszym leczeniu oraz czy konieczne jest udrożnienie kanalika łzowego przez lekarza okulistę.

Pozdrawiam ciepło