Łzawienie oka u 7-miesięcznej córki po badaniu

Witam, po badaniu oka (podano krople rozszerzające źrenice) mojej 7miesięcznej córce bardzo łzawi oko. Córka ma nadwzroczność i zeza, a łzawi to niezezujące. Czy to minie? Przemywam oczy solą fizjologiczną, bo nie wiem jak jej inaczej mogę pomóc. Będę wdzięczna za odpowiedź. Marta

Warto sprawdzić czy nie jest uszkodzona rogówka.mogło się coś dostać do OL podczas kropienia. sól fizj. to bezpieczna metoda,ale może być niewystarczająca,jeśli łzawienie będzie się utrzymywać dłużej niż 1-2 dni. Czy była podana Atropina czy Tropicamidum do poszerzenia?