Mała aktywność płodu 25 tygodniu ciąży

Jestem w 25 tygodniu ciązy. Mala jest bardzo aktywna jednak od wczoraj jej aktywnosc zmalala. Zawsze budzila mnie w nocy badz nie dawala zasnąc przez swoje kopniaki jednak od wczoraj jej kopniecia sa rzadsze i delikatniejsze. Czy to znaczyże z maluchem cos jest nietak???
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Może to przede wszystkim oznaczać, że zmieniła ona pozycję i dlatego ruchy nadal Pani czuje, ale mniej dotkliwie.
Jeśli zauważy Pani jakieś dodatkowe objawy - brak ruchów płodu, krwawienie lub upławy z dróg rodnych wtedy należy niezwłocznie zgłosić się na kontrolę do ginekologa, który Panią prowadzi w ciąży.
Tymczasem nie ma powodów do niepokoju.