Małe i swędzące krostki pod tatuażem

Witam. Po roku czasu pod tatuazem wyszly mi male swedzace krostki. Czy to cos zlego?

Krostki, czyli zmiany wypełnione białą treścią mogą być zapaleniem mieszków włosowych (pytanie czy w okolicy tatuażu są mieszki włosowe?), które leczy się preparatem z antybiotykiem. Jeśli jednak zmiany są wypełnione bezbarwnym płynem może to świadczyć o alergii na składniki tatuażu. Proszę zgłosić się do dermatologa celem ustalenia właściwego rozpoznania oraz leczenia.