Mały apetyt u 11-latki

Witam , córka trenuje lekkoatletyke ma 11 lat , niestety ma bardzo mały apetyt w związku z tym też gorsze wyniki krwi> podawalam Bioaron C , apetizer ale dały mały efekt co jeszcze mogę podać?

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz

Witam serdecznie. Z pewnością zbadania wymaga dotychczasowy jadłospis i stan zdrowia córki. Żywieniowo na początku może pomóc sposób podania potrawy (kolorowo), jej apetyczny zapach, wyrazisty smak, które to cechy można podkreślić przez rozmaite przyprawy. Uprawianie sportu wymaga pewnej dyscypliny żywieniowej aby zapewnić mięśniom energię i regenerację, a w przypadku dzieci zadbać o ich rozwój. Okołotreningowo należy pamiętać przede wszystkim o węglowodanach (owoce, zboża, desery mleczne).

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam Panią, problemy ze złą morfologią należy skonsultować z lekarzem sportowym oraz trenerem. W tym wieku liczy się prawidłowy rozwój a nie wyniki sportowe - coraz wiecej słyszymy o anoreksji w sporcie zwłaszcza w tych dyscyplinach które wymagają kontroli wagi. Pozdrawiam