Mały guzek w dolnej części pleców

Witam!

Mam 35 lat, jestem mamą dwóch urwisów. Od dłuższego czasu w prawej dolnej części pleców wyczuwam pod ręką małą kulkę, która pod palcami się przemieszcza. Kiedy jej dotykam, to mnie boli. Zaznaczę, że pracuję fizycznie (pokojówka). W momencie silnego przeciążenia mam wrażenie jakby ktoś wsadził mi w plecy dużą piłkę. Czasami jak klęczę np. przy wannie, gdy kąpię dzieci, drętwieje mi prawa strona, oczywiście w okolicach tej nieszczęsnej kulki. Na tę chwilę mieszkam za granicą i nie mogę liczyć na solidną poradę lekarską. Wdzięczna będę o jakąś wskazówkę, co z tym dalej zrobić. Z góry dziękuję.

Witam!

Zmiana, którą Pani opisuje, czyli wyczuwalny pod skórą okrągły guzek, przesuwalny wobec otaczających tkanek może mieć bardzo różny charakter. Zwykle guzki te są niebolesne, ale zależy to od ich struktury. Mogą to być kaszaki, tłuszczaki, włókniaki, ale też różne inne typy zmian. Guzki te, mimo że różnorodne zwykle nie powinny być źródłem niepokoju, ponieważ praktycznie wszystkie mają łagodny charakter. Mimo to należy w trybie planowym zgłosić się do chirurga, który oceni z jaką zmianą mamy do czynienia i pokieruje dalszym postępowaniem. Zmiana taka nie ulega samoistnej regresji, a decyzja co do usunięcia jest podejmowana przez pacjenta. Zazwyczaj zabiegi te są proste, szybkie i jak najbardziej możliwe do wykonania w trybie ambulatoryjnym, w ciągu jednego dnia. Proponuje więc udać się do chirurga - jeżeli nie będzie niepokojących dolegliwości nie musi to być nagła wizyta. Spokojnie może Pani ją odłożyć na czas, kiedy będzie Pani bardziej dyspozycyjna.

Pozdrawiam serdecznie!