Mały obwód penisa i sposoby na powiększenie

Witam, mam 16 lat. Mój problem polega na małym obwodzie penisa. Na długość mogę przymknąć oko bo ma 15,5 cm, natomiast obwód wynosi tylko 11-11,5 cm. Co mam zrobić aby choć trochę się zwiększył? Ile może jeszcze urosnąć? Dziękuje za odpowiedź
16 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż twój penis jeszcze zwiększy swoją objętość. Jesteś nadal w okresie dojrzewania co dobrze rokuje w tej kwestii. Aby nieco zwiększyć obwód konieczna jest regularna stymulacja prącia poprzez onanizm lub stosunek seksualny.

Dzień dobry
Myślę ,że nikt nie napisze ile może urosnąć w obwodzie, twój penis bo jest to sprawa jednostkowa kazdego organizmu. Zależy to także od wielu czynników, między innymi od wypełnienia prącia a to może byc zmienne w zależności od wieku mężczyzny. Jeśli chodzi o jakiekolwiek praktyki, to nie polecam, możesz sobie zaszkodzić. Nie porównuj się, twoje rozmiary są Ok. Natomist trochę poczekaj i porozmawiaj na ten temat ze specjalistą - seksuologiem, jeśli nie możesz w chwili obecnej zaakceptować swego rozmiaru. Pozdrawiam

Dzień dobry!
Liczby, które podałeś w swoim liście (to znaczy 15,5 cm długości i 11,5 cm obwodu penisa we wzwodzie), to wymiary całkowicie prawidłowe i powszechne. Statystycznie średni obwód prącia dorosłego mężczyzny to 12 cm, przy czym większość mężczyzn znajduje się poniżej tej granicy. Nie ma więc żadnego powodu do niepokoju, że Twój penis jest zbyt krótki, zbyt wąski lub że nie rozwijasz się prawidłowo.
Wielkość penisa w dużym stopniu jest uwarunkowana czynnikami genetycznymi. Podobnie, jak np. wielkość i kształt uszu jest charakterystyczny dla każdego człowieka i nie mamy wpływu na zmiany tych predyspozycji. Podobnie - nie ma prostych i w pełni bezpiecznych sposobów powiększenia penisa.
Z pewnością NIE jest dobrym rozwiązaniem stosowanie suplementów diety, tabletek na powiększenie penisa, które można znaleźć w Internecie lub urządzeń (pompki próżniowe itp.) dostępnych na aukcjach internetowych. Żadne badania nie potwierdziły ich skuteczności w trwałym powiększaniu penisa - mogą za to mieć wiele skutków ubocznych i być niebezpieczne dla zdrowia.
Ze względu na fakt, że wciąż dojrzewasz Twoje ciało (wzrost, waga) może się jeszcze zmieniać i jest możliwe, że również Twój członek nie osiągnął jeszcze swojej ostatecznej wielkości. Nawet jednak, jeśli Twój penis pozostanie w obecnym rozmiarze, nie powinno to być przyczyną Twoich kompleksów! Dla satysfakcji kobiety i satysfakcji pary z seksu największe znaczenie mają uczucia, atmosfera intymności w związku, radość z bycia razem i szczere pragnienie sprawiania przyjemności partnerce - a nie wielkość penisa lub rozmiar piersi kobiety.
Pozdrawiam!

Chirurgicznie penisa się wydłuża, aczkolwiek to obarczony ryzykiem zabieg. Poszerzać też można chirurgicznie ale efekty nie są spektakularne. Obciążenie operacją duże, koszty jeszcze większe. Ale muszą być ku temu poważne przesłanki. Objętość 11-11,5 cm nie jest wartością złą! Pozbądź się niepokoju, bo na prawdę nie jest uzasadniony!

Dzień dobry.
Twój rozmiar nie odbiega od normy. Jako, że ciągle jeszcze rośniesz, nie ma powodu do niepokoju. Na tym etapie Twojego rozwoju zaufaj Matce Naturze...
Pozdrawiam.