Mam 11 lat i chyba z dużo ważę :(

Mam 11 lat i przy ok.164 cm wzrostu ważę 64 kg:( w ćwiczeniach i braku jedzenia słodyczy nie mam wytrwałości i motywacji:( pomocy.! Jak się odchudzić.?
11 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, jednak bez odpowiedniej motywacji i wytrwałości możesz sobie z nią nie poradzić. Przede wszystkim powinnaś uświadomić sobie, że nadwaga a w konsekwencji otyłość są szkodliwe dla twojego zdrowia i mogą powodować wiele chorób (cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, próchnica, problemy ze stawami i inne). Nie odchudzaj się jednak na własną rękę, zwłaszcza nie stosuj popularnych diet odchudzających, ponieważ jesteś w wieku dojrzewania i może się to negatywnie odbić na Twoim rozwoju. Dlatego zachęcam do wizyty u dietetyka.
A jak możesz sama zacząć dbać o sylwetkę? Utrata masy ciała to proces długotrwały, dlatego nie możesz się nastawiać, że schudniesz szybko i bez problemów. Na początek możesz zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Jeśli chodzi o ćwiczenia na proponuję, abyś zaczęła chodzić na basen. Pływanie nie obciąża stawów, nie jest męczące, a świetnie uelastycznia i wyszczupla całe ciało. Dodatkowo wykonuj ćwiczenia na określone partie ciała np. ćwiczenia z tzw. motylkiem, czy zwykłe przysiady, jazda na rowerze stacjonarnym bądź klasycznym, jogging oraz ćwiczenia, które znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.