Zwężenie i skręcenie końcówki penisa

Mam 12/13 lat, a mój penis jest bardzo mały i tak jakby zwężony i skręcony w prawo na końcu, ma jakieś 4 cm. Co mam robić?

Witam! Odchylenia krzywizny w osi długiej prącia są niemal fizjologiczne, dodatkowo w czasie dojrzewania nie można ocenić jaka będzie finalna krzywizna prącia. Standardowo przyjmuje się, że skrzywienie w osi długiej np. w bok nie powinno przekraczać 30 stopni, jeśli przekracza 30 stopni to może utrudniać późniejsze współżycie. Twój wiek wskazuje na to, że jesteś w trakcie dojrzewania płciowego w związku z tym wielkość penisa może się zmienić. Jednakże jeśli podany wymiar jest długością mierzoną podczas wzwodu to warto skonsultować problem z urologiem dziecięcym. Konieczne jest badanie fizykalne i ocena czy opisane zastrzeżenia mieszczą się jeszcze w granicach fizjologii czy też sugerują patologię. Wówczas może być konieczne podjęcie ewentualnej diagnostyki hormonalnej/genetycznej. Zachęcam do rozmowy z rodzicami na temat swojego problemu i wspólne udanie się do specjalisty. Nie ma powodów do wstydu czy skrępowania, problemy zdrowotne to normalna ludzka sprawa. Pozdrawiam serdecznie!