Mam 12 lat - czy ważę odpowiednio?

Mam 12lat, 160cm wzrostu, ważę około 56kg trenuję judo i jestem dosyć umiesniona.
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twój wzrost oraz masa ciała są odpowiednie dla wieku. Nie powinnaś myśleć o odchudzaniu. Regularne uprawianie sportu pozwala utrzymać organizm w dobrej kondycji. Ważne jest również ograniczanie słodyczy oraz napojów gazowanych. Dieta powinna być bogata w niezbędne do rozwoju składniki. Jeśli proporcje Twojego ciała budzą Twój niepokój udaj się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w celu oceny prawidłowości rozwoju.