Mam 13 lat - czy moja waga jest odpowiednia do wzrostu?

Mam 13 lat, ważę 57-58 kg i 163 cm wzrostu, chciałam się zapytać czy to dobra waga jak na ten wzrost? Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja waga oscyluje około 80 centyla, zaś wzrost około 75 centyla. Oznacza to że jesteś zarówno wyższa jak i ważysz więcej niż inne dziewczynki w Twoim wieku. Ponieważ wartości te są do siebie w odpowiedni sposób proporcjonalne. Rozwijasz się harmonijnie, więc nie powinnaś mieć powodów do niepokoju.