Mam 14 lat: czy moje piersi jeszcze urosną?

Mam 14 lat i mam bardzo małe piersi. Pierwszy okres dostałam w wieku 13 lat. Moja starsza siostra miała duże piersi, gdy miała 13 lat (teraz ma 18), ale nie rozumiem dlaczego ja mam takie małe, skoro to ponoć geny, więc jeżeli ona ma duże, to ja też powinnam mieć. Jestem w miarę wysoka, mam 173 cm i ważę 49 kg. Przez 6 lat pływałam, nie wiem, czy to ma coś wspólnego. Mam pytanie, czy mi urosną jeszcze i co jest przyczyną, że tak wolno rosną? Co można zrobić, żeby urosły? Chodzi mi o naturalne sposoby, a nie o tabletki.
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Rozmiar biustu zależy w dużej mierze od cech dziedzicznych, jednakże jest on zmienny osobniczo, tzn. pomimo tego, że w Twojej rodzinie występuje duży biust to w Twoim przypadku może być inaczej. Niemniej jednak znajdujesz się do okresie dorzewania płciowego, do czasu osiągnięcia całkowitej dojrzałości płciowej wielkość biustu może ulec zmianie.

Nie ma skutecznej metody wpływania na rozwój biustu. Wydaje się, że czynnikiem mogącym pozytywnie wpływać na rozwój biustu może być odpowiednie odżywianie (produkty zawierające fitoestrogeny) oraz odpowiednia pielęgnacja piersi.

Redakcja abcZdrowie.pl