Mam 14 lat i dlaczego mój penis jest tak mały?

Witam. Mam 14 lat, jestem chłopakiem. Mój penis we wzwodzie osiąga długość zaledwie 8cm, nie miałem jeszcze pierwszego wytrysku, moi koledzy już dawno chwalili się, że mieli pierwszy wytrysk. Ich penisy są dużo większe od mojego (wiem, bo kilka razy przyglądałem się na basenie podczas przebierania). Ponadto nie mam za dużo włosów łonowych (pod pachami wcale) w porównaniu z nimi. Czy jest ze mną coś nie tak? Czy mój penis jeszcze uróśnie? Dlaczego nie mam wytrysku?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W Twoim zapytaniu jest wiele niedomówień, które chciałabym skorygować.
Pierwsze pytanie brzmi, czy prawidłowo dokonujesz pomiaru. Prącie mierzy się od nasady prącia po koje koniec, przyciskając dokładnie linijkę do ciała, do ściany miednicy mniejszej. Jeżeli stosujesz się do tej zasady, warto zastanowić się na jakim jesteś etapie dojrzewania, tzn czy zacząłeś rosnąć, czy przeszedłeś mutację, czy naprawdę masz niewielkie owłosienie, czy patrzysz na to subiektywnie i inne.
Ważnym elementem oceny jest genetyka, czyli jakie prącia mają mężczyźni w Twoim wieku.
Wspominasz, że przyglądałeś się swoim kolegom. Ale czy wszystkim? Chłopcy w Twoim wieku mają tendecję do chwalenia się wymyślonymi historiami, by tylko wzbudzić zazdrość.
Jeżeli nadal będziesz miał wątpliwości, pamiętaj, że zawsze możesz poradzić się swojego pediatry, który po badaniu ustali czy dojrzewasz prawidłowo, czy doszło do jakiś zaburzeń. Z Twojego opisu wynika jednak, że wszystko jest w porządku.
Pozdrawiam.