Mam 14 lat i chcę schudnąć 4 kilogramy: jaka dieta będzie dla mnie odpowiednia?

Witam. Mam 14 lat, mierzę 170 cm i ważę 58 kg. Podobno to dobra waga, lecz ja chcę schudnąć do 54 kg. Proszę o jakąś dietę, po której schudnę te 4 kg. Najbardziej przeszkadzają mi moje uda! Dla mnie są straszne! Noszę rozmiar M/L, a chciałabym M. Spodnie: 29/32, a chciałabym 28. Często lubię sięgać po słodycze lub jakieś przekąski, lecz przed słodyczami umiem się pohamować. Lubię jeść pieczywo kruche z 7 ziaren zamiast chleba. Dodam też że od wiosny do jesieni jeżdżę rowerem do szkoły (ok. 20 min) poza tym 4 godziny w-fu w tygodniu. Prawdopodobnie wrócę do pływania (2 godz w tyg.) ponieważ rok temu chodziłam na sekcję sportową. Proszę o dietę (dobrze byłoby razem z jadłospisem) - ćwiczenia do wykonywania w domu lub jakieś treningi. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże! :) Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zarówno według siatek centylowych jak i wskaźnika BMI Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa. Zdecydowanie zatem nie powinnaś myśleć o odchudzaniu. Tym bardziej, że odchudzanie dzieci i młodzieży jest generalnie przeciwwskazane i może powodować liczne problemy zdrowotne.