Mam 15 lat: jak wyszczuplić uda i brzuch?

Witam. Mam 15 lat i 157 cm wzrostu, ważę 59 kg. Moim największym problemem są uda oraz brzuch. Chciałabym do wakcji schudnąć przynajmniej 7 kg. Niestety nie mam możliwości chodzenia na aeorbik. Jeżeli jest taka możliwość, to chciałabym poznać jakieś efektowne ćwiczenia. Słyszałam, że skakanka może mi pomóc, jeżeli chodzi o nogi. Jeżeli można, to chciałabym poznać jakąś dobrą dietę odpowiednią do mojego wieku. A.
15 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
W Twoim wieku nie powinnaś stosować drastycznych diet odchudzających, ponieważ organizm rozwija się i potrzebuje odpowiedniej ilości składników odżywczych. Możesz wprowadzić do diety kilka zasad zdrowego odżywiania. Jedz regularnie, 4-5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasowych. Zrezygnuj ze słodyczy oraz tłustych, smażonych potraw, fast foodów i napojów słodzonych. Jedz dużo warzyw i owoców, chude mięso i wędliny, postaw na ciemne pieczywo zamiast jasnego.
Twoje BMI wynosi 23,94, czyli znajduje się w granicach normy, nie powinnaś więc zbytnio forsować diety.
Najkorzystniejszym wyjściem będzie więc zastosowanie ćwiczeń. Postaw na ćwiczenia aerobowe (rower, bieganie, pływanie, skakanka, stepper itp), około 5 razy w tygodniu przez co najmniej 40 minut dziennie. Pamiętaj o rozciąganiu po treningu!!!  (www. wdziek. info /stretching-czesc_2.html).
Dodatkowo, aby wzmocnić, a następnie podkreślić mięśnie brzucha i nóg zastosuj ćwiczenia na te partie ciała, przykładowo półbrzuszki proste i skośne, później zestaw ćwiczeń typu seria 8 minute, czy Tamilee Webb (zarówno na brzuch jak i nogi).
Pozdrawiam.