Mam 16 lat i bolesne zgrubienie na sutku. Czy to coś groźnego?

Mam ponad 16 lat i dosyć małe piersi (miseczka B). Miesiączkuję od 2 lat. Wczoraj w prawej piersi na sutku wyczulam zgrubienie, które bardzo mnie bolało i jakby piekło (samo noszenie stanika sprawiało ból). Dzisiaj boli tylko przy dotyku i nie piecze. Skóra pod sutkiem jest lekko zaczerwieniona, ale sam sutek nie. Dodam jeszcze, że ta pierś jest większa i twardsza od drugiej. Poza tym za kilka dni mam mieć okres.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane stanem zapalnym w obrębie piersi. Być może stan zapalny może mieć związek ze zmianą organiczną lub podrażnieniem, dodatkowym czynnikiem wyzwalającym może być zbliżający się okres.
Aby określić dokładnie przyczynę wskazane jest badanie fizykalne piersi oraz ewentualnie badanie USG, optymalnie jest zgłosić się do lekarza po okresie. Do tego czasu należy unikać podrażnień, także tych spowodowanych bielizną.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem lub lekarzem rodzinnym.
Redakcja abcZdrowie.pl