Mam 18 lat i nie jestem w stanie utrzymać pełnego wzwodu członka - dlaczego?

Witam, mój problem jest następujący - podczas gry wstępnej bardzo mocno leci mi śluz z członka, podczas stymulacji członka przez dziewczynę nie mogę utrzymać wzwodu, jedynie podczas mocniejszej stymulacji członek na chwile stanie jak należy lecz nie na długo. Po grze wstępnej jak "próbujemy" odbyć stosunek mój penis robi się miękki i nie da się wprowadzić go do pochwy, jedynym skutecznym sposobem jest seks przedsionkowy, który pozwala mi na utrzymanie wzwodu lecz nie na długo, bo albo partnerka jest zbyt spięta i członek wejdzie do pochwy do połowy i nie można dalej bo ją boli a mi opada, lub też po takim "seksie przedsionkowym" prawie dochodzę nawet jeśli nie mam pełnego wzwodu. Dodam, że jest to nasz pierwszy raz, jej i mój. Podczas porannych wzwodów zauważyłem, że czasem jest w 100% twardy i jestem w stanie utrzymać go tak długo, ale czasem jest tak, że mam niepełny wzwód i nie mogę utrzymać go. Dodam jeszcze, że wcześniej się masturbowałem, przestałem jakieś 9 miesięcy temu i miałem przerwę przez pół roku, gdzie musiałem wrócić z powodu bólu jąder. Z moją partnerką jestem od 5 miesięcy a znam ją od 6. W czym tkwi problem? Jeżeli konieczna jest wizyta u specjalisty to do jakiego się muszę zgłosić i jak? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Z poważaniem, Grzegorz
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witaj!
Prawdopodobną przyczyną problemu z utrzymaniem wzwodu bądź osiąganiem wzwodu niepełnego lub krótkotrwałego jest okoliczność podejmowanego dopiero współżycia. Młodzi mężczyźni, pozbawieni doświadczenia seksualnego, w obawie przed brakiem satysfakcji ze strony partnerki, ukierunkowują się na rezultat, co z kolei często uniemożliwia odczuwanie przyjemności ze zbliżenia. To, z kolei jest przyczyną osłabienia lub braku wzwodu. Objaw ten jest częsty u osób podejmujących współżycie po raz pierwszy i zazwyczaj ustępuje z czasem.
Inną przyczyną osłabienia erekcji może być również nadmierna masturbacja, która w konsekwencji prowadzi do osłabienia doznań w kontaktach z partnerką.
Jeżeli jednak dolegliwość ta będzie utrzymywała się dłużej, zalecam kontakt ze specjalistą urologiem.
Pozdrawiam