Mam 21 i mam problemy ze wzwodem

Nie mam dziewczyny i bardzo często masturbowałem się, codziennie 2 razy, a nawet i częściej. Od pewnego czasu zauważyłem u siebie wzwód krutkotrwały, tzn. czasami nawet nie było wytrysku, a jeśli wytrysk był, to tylko wtedy, gdy byłem bardzo pobudzony. Co robić? Do niedawna nie dawałem rady ze swoim popędem. Rozładowywałem go przez częstą masturbacje. Teraz boję się, że nie będę w stanie założyć rodziny w przyszłości. Zauważyłem również, że nie pobudzają mnie zdjęcia czy filmy. Jeśli podczas oglądania np. zdjęć dostaję wzwód, to nie pełen z wytryskiem. Przy masturbacij również bywa różnie. Czasem jest duży, a innym razem to parę kropel.
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Niestety odnoszę wrażenie, że dla Pana masturbacja stała się sposobem radzenia sobie ze stresem i myli Pan stres z popędem. Pana problemy biorą się głównie z powodów psychologicznych. Musi Pan sobie w inny sposób radzić ze stresem i przede wszystkim ograniczyć masturbację. Być może dłuższy okres „abstynencji” poprawi Pana funkcje seksualne. Proszę się nie martwić ilością ejakulatu – przy częstej masturbacji może być mniejsza. W razie przedłużania się kłopotów, konieczna może być wizyta u urologa lub psychologa/seksuologa.