Mam 38 lat i czy wyniki badań są prawidłowe?

Wyniki badania: Leukocyty(WBC) 11,8 G/l; Erytrocyty (RBC) 4,650 T/l; Hemoglobina 112,0 g/l; Hematokryt(HTC) 0,35; MCV-śr.objętośc RBC 76 fl MCH 24,1; pg MCHC 315 g/l Płytki krwi(PLT) 458 G/L; LYMPH-limfocyty 23%; MXD-(eoz+bazo+mono) 4%; NEUT-neutrofile 73%; LYMPH 2,7; G/L MXD 0,5 G/L; NEUT 8,6 G/L; RDW-CV-anizoc 0,15; RBC PDW-wsk.anizoc.; PLT 13,0 fl; MPV-ods.PLT 10,0 fl; P-LCR-ods.płyt.olbrz. 0,26; OB po 1h 10mm; Glukoza 93,1mg/dl; Cholesterol 202,6mg/dl; TSH 2,121 ulU/ml; FT4 0,73 ng/dl. Analiza moczu: Barwa jasnożołty, przejrzysty. Ciężar właściwy 1020 ph 7,0. Nieobecne: białko, glukoza, barwniki żółciowe, ciała ketonowe, azotyny. Urobilinogen w normie. Osad moczu: nabłonki pojedyncze w preparacie, leukocyty pojedyncze w preparacie, erytrocyty świeże pojedyncze w preparacie, bakterie pojedyncze w pw.

ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Przedstawione wyniki badań są dobre.
Mamy może delikatne różnice w stosunku co do przyjętych norm jednak mogą one wynikać z przebytych lub toczących się infekcji. Jeżeli chodzi i wynik hemoglobiny to rozumiem, że wystąpił błąd przy przepisywaniu i wartość jest na poziomie 11.2 g/l.

Warto zwrócić uwagę na badanie moczu gdyż obecność erytrocytów i limfocytow może świadczyć o toczącej się infekcji.

Jeżeli przy oddawaniu moczu pojawia się ból lub inne dolegliwości należy zgłosić się do lekarza, gdyż może być potrzebny antybiotyk.

Pozdrawiam!