Jak leczyć aortę sklerotyczną?

Mam 39 lat. Przez ostatni miesiąc puchną mi kończyny dolne (nogi). Poszłam do lekarza. Lekarz dał mi leki. Nazwa tych leków to: Furosemidum Polpharma i Kalipoz. Dostałam też skierowanie na RTG klatki piersiowej. Jedno co mnie martwi to opis serca, a napisano: "Sylwetka serca o powiększonej lewej komorze. Aorta sklerotyczna." Pytanie co powinnam z tym zrobić i jak mam rozumieć aorta sklerotyczna? Mam też skierowanie do lekarza kardiologa (długi czas oczekiwania do kardiologa - około 3 miesiące). Czuję się coraz gorzej; mam częste bóle w klatce piersiowej, ciężko jest mi oddychać, ciśnienie mam różne -138/74 puls 98 (25.04.2012);150/96 puls 96 (26.04.2012);145/91 puls 83 (27.04.2012). Czasem widzę na żółto. Czy to jest źle?

Witam! Badanie RTG klatki piersiowej uwidoczniło powiększenie lewej komory serca oraz aortę sklerotyczną. Powiększenie lewej komory jest skutkiem niewydolności lewokomorowej serca, opisane objawy również wynikają z niewydolności serca. Aorta sklerotyczna oznacza aortę zmienioną miażdżycowo, w związku z tym nie można wykluczyć, że proces miażdżycowy jest uogólniony i może dotyczyć również naczyń wieńcowych. Sam opis aorta sklerotyczna świadczy jedynie o zaawansowaniu miażdżycy w obrębie aorty. Jednakże w opisanej sytuacji koniecznie należy wykonać EKG, ECHO serca, markery zawałowe (troponiny, CK-MB, CPK) oraz ewentualnie koronarografię, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że doszło do niedokrwienia mięśnia sercowego, jest to tym bardziej jeśli w rodzinie występowały choroby układu krążenia a w Pani przypadku występowały czynniki ryzyka choroby niedokrwiennej. Jeśli dostęp do kardiologa jest utrudniony to proponuję zgłosić się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w celu wykonania niezbędnych badań i ewentualnej hospitalizacji. Pozdrawiam serdecznie!