Mam 63 lata i wykryto u mnie guza piersi. Oto wynik badania mammografii. Proszę o opinię

Piersi o utkaniu tłuszczowym. W piersi prawej na pograniczu kwadrantów wewnętrznych widoczne jest policykliczne zacienienie o wymiarach 42x37 mm, któremu w badaniu USG odpowiada hipoechogeniczne, lite ognisko zlokalizowane na godzinie 3-4 w odległości ok. 8 cm od brodawki, BIRADS 5, konieczna BG. Ponadto w piersi prawej w k.g.z. widoczne jest owalne zacienienie o gładkich granicach o śr. 8 mm, któremu w badaniu USG odpowiada hipoechogeniczne ognisko, najp. lite zlokalizowane na godzinie 11 w odległości ok. 8 cm od brodawki, o charakterze niejednoznacznym. Pierś lewa bez zmian ogniskowych. W dole pachowym prawym widoczny węzeł chłonny hipoechogeniczny o śr. 26 mm, wskazana BAC. Lewy dół pachowy wolny.

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry Pani!

Niestety w badaniu mammograficznym nie można z całą pewnością odróżnić guzów łagodnych o złośliwych. Jednkaże są pewne cechy, które wskazują na złośliwość lub łagodność zmiany. Niestety w Pani przypadku są pewne przesłanki, które mogą wskazywać na złośliwość zmiany, nie musi to być rak, ale nie wolno tego wykluczyć. Oznacza to, że nie może być Pani całkiem spokojna. Należy jak najszybciej wykonać zalecaną biopsję zarówno guzów jak i węzła pachowego (możliwe, że będzie trzeba pobrać cały węzeł ,co jest bardziej bolesne, ale też daje pewniejszą diagnozę). Czy jest Pani już umówiona na wizytę u onkologa