Mam bardzo gruby brzuch pomożecie?

Mam 16 lat. Ważę 65kg. Jestem kobietą. Prowadzę mało aktywny tryb życia, ponieważ ze sportem mam do czynienia tylko na lekcjach wychowania fizycznego. Kilka razy próbowałam diet, ale mi to nie wychodziło i po pierwszym dniu przestawałam ją stosować. U mojej mamy występuje lekka nadwaga. Nie choruję na choroby przewlekłe. A co do moich posiłków jest bardzo różnie, jest dzień, że jem bardzo dużo, a jest taki, że bardzo mało. Bardzo chciałabym zrzucić choć 5 - 8kg. I zgubić ten gruby brzuch. Proszę o pomoc i szybką odpowiedź, jaką dietę mogłabym stosować?

Witam,

nie podałaś wzrostu, stąd ciężko mi określić, czy ważysz za dużo w stosunku do wzrostu.
Jeśli Twoja masa ciała jest prawidłowa - zamiast diety odchudzającej, stosuj zasady zdrowego odżywiania i ruszaj się więcej.

"Boczki" związane są z typem sylwetki określanym jako "jabłko" (tkanka tłuszczowa gromadzi się głównie w okolicy brzucha, talii) - i co istotne, osobom o takiej budowie łatwiej uzyskać zgrabną sylwetkę. Reagują one szybciej na zastosowaną dietę i ćwiczenia.
Widoczny brzuszek może być także faktem nieprawidłowej, ciężko strawnej diety.

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Z zajęć typu fitness polecałabym:
- energy kick (z dużą ilością energicznych kopnięć i ciosów, w których wykonanie zaangażowane są mięśnie brzucha).
- zajęcia na siłowni
- piłki (ćwiczenia wykonywane na specjalnych dużych piłkach wprawiających w stan niestabilności, którą trzeba pokonać siłą mięśni)
- postural training (ćwiczenia korygujące wady postawy, mające za zadanie zwiększyć wytrzymałość mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy, także mięśni brzucha)
- fat burner - ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową

Pomocne mogą być:
- masaże
- ciepło-zimne natryski
- stosowanie kosmetyków ujędrniająco-wyszczuplających
- codzienne ćwiczenia
- unikanie nadmiernych ilości soli (powoduje zatrzymywanie wody w organizmie).

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.

Pozdrawiam