Mam bardzo podwyższone CRP I OB

Jestem kobietą i mam 43 lata, dziś odebrałam wyniki badań i jestem przerażona. Moje CRP wynosi 48,0 mg/l a OB(po 1 godzinie) wynosi 20 mm. TSH jest 0,19. Bardzo proszę o odpowiedź co to może oznaczać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Oba parametry tj OB i CRP są wskaźnikami stanu zapalnego. Jeżeli dochodzi do ich podwyższenia konieczna jest konsultacja z lekarzem, najlepiej lekarzem rodzinnym lub internistą, który zbierze wywiad i wykona podstawowe badanie przedmiotowe, co nakieruje go na miejsce toczącego się stanu zapalnego, najczęściej infekcji.

Niestety Pani opis nie zawiera żadnych informacji poza wynikami badań, więc trudno jest nawet w przybliżeniu określić co Pani dolega.
Wynik TSH jest w normie.
Pozdrawiam.