Mam ból głowy i duże upławy, czy to oznaka pierwszej miesiączki?

Dzień dobry. Mam 11 lat, jestem w okresie dojrzewania. Z książek co czytałam o dojrzewaniu i miesiączce policzyłam, że powinnam mieć pierwszą miesiączkę ok. 12 lat. Pisało że ból głowy i duże upławy mogą być oznaką że miesiączka zaraz się pojawi. Czy to możliwe żebym ją miała jeżeli mam takie objawy? Jeżeli tak, to kiedy będzie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Biała wydzielina z pochwy znacznie wyprzedza pojawienie się pierwszej miesiączki. Natomiast jeżeli pojawi się wydzielina brunatna oznacza to, że miesiączka będzie już nie długo. Czasami przed pierwszą menstruacją występują też bóle głowy.
Pozdrawiam