Mam dziurki na stopach - czy to grzybica stóp?

Na podeszwie mojej stopy a dokładnie na dużym palcu pojawiły mi się małe dziurki, wyglądające jak odetkane pory. Nie bolą mnie ani nie swędzą, jedynie jak dłużej chodzę czuję lekkie pieczenie, jakby się skóra paliła w tym miejscu. Skóra w tym miejscu jest sucha i lekko zgrubiona.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Grzybica stóp może przybierać różny charakter morfologiczny. Postawienie rozpoznania bez obejrzenia zmiany jest jednak niemożliwe.

Jeżeli chodzi Pan/Pani w zakrytych, nieprzewiewnych butach, uczęszcza na basen lub siłownię lub ma osłabioną odporność to istnieje wysokie prawdopodobieństwo występowania zmian grzybiczych.

Opis zmian może również odpowiadać zmianom alergicznym, ale tu objawy występują zwykle po zakupieniu nowych butów czy proszku do prania skarpetek.

W obecnej sytuacji wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego bądź dermatologa, który ustali ostateczne rozpoznanie i zastosuje odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam