Mam dziwny okres po pierwszym opakowaniu tabletek. Czy wszystko jest dobrze?

Witam, jestem Agata mam 17 lat. Ostatnio byłam u ginekologa po środki antykoncepcyjne. Przyjmowałam je wg zaleceń 21 dni. Cały ten czas krwawiłam. Wydzielina miała specyficzny, intensywny zapach. Czy to normalne? Teraz jestem w trakcie 2. dnia okresu. Moje krwawienie jest czerwone/różowe, trochę bezbarwne. Martwię się, wcześniej nie miałam takich problemów. Proszę o radę, bo zwariuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych są krwawienia śródcykliczne. Mogą się one utrzymywać przez pierwsze 3-4 opakowania tabletek. Po tym czasie powinny ustąpić. Gdyby jednak były one bardzo dokuczliwe lub też intensywne konieczna będzie wizyta u ginekologa celem zmiany tabletek na inne.

Również krwawienia podczas 7-dniowej przerwy zazwyczaj wyglądają inaczej niż wcześniejsze miesiączki. Są zazwyczaj mniej obfite i krótsze.

Pozdrawiam