Mam gruby brzuch i pupę: jak mogę to zgubić?

Mam 19 lat i ważę 76 kg przy 170 cm. Jestem po ciąży i mam strasznie gruby brzuch i pupę. Robię brzuszki, ale mi to nie pomaga. Mam już dość wysłuchiwania od mojego chlopaka, że mam gruby brzuch. Proszę o jakieś wskazówki, bo cały czas mam dużo kompleksów.Dziękuję i pozdrawiam.
19 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witaj!
W Twoim przypadku należałoby zacząć od diety oraz ćwiczeń redukujących ilość tkanki tłuszczowej.
Jeśli chodzi o dietę: (ok. 1500kcal/ dobę). Należy wykluczyć nadmiar cukrów prostych oraz tłuszczów, produkty mączne- pieczywo oraz makarony, muesli, ziemniaki oraz alkohol. Posiłki komponować według upodobań, pamiętając jednak, aby w miarę możliwości zapewniać organizmowi dostęp do wszystkich składników odżywczych.
Powinnaś wprowadzić dodatkową aktywność fizyczną tzw. ćwiczenia aerobowe lub trening interwałowy, które pozwalają na skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej. Do przykładowych należą: bieganie, jazda na rowerze, skakanka, basen, trening na steperze. Aeroby należy wykonywać przez min. 30 minut, natomiast interwały polegają na przeplataniu ćwiczeń na wysokim poziomie intensywności (ok. 90% tętna maxymalnego) z treningiem o niskiej intensywności (55-65% tętna maxymalnego), gdzie tetno maxymalne =220-wiek.
Trening interwałowy powinien trwać od 5-25 minut.Badania wykazują, że jest on skuteczniejszy jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej.
Ćwiczenia na poszczególne partie ciała, czyli np. brzuszki pomagają rozwijać mięśnie, które przyczyniają się do szbszego spalania tkanki tłuszczowej, a także modelują sylwetkę.
Pozdrawiam.