Mam guza w sutku. Czy to rak?

Mam 11 lat, mam na jednym sutku guza, jak dotykam to mnie boli, a niedawno pojawił mi się drugi - bardzo się boję, czy to rak piersi? Mam guza w środku.

11 LAT ponad rok temu

Witaj,
Zachorowania na raka piersi w Twoim wieku nie zdarzają się. Za to rozpoczyna się proces dojrzewania, przy którym w piersiach mogą pojawiać się różne zgrubienia, nierówności. Jest to związane z rozwojem tkanki gruczołowej, czyli tej odpowiedzialnej w przyszłości za produkcję mleka.
Jeżeli chcesz się przekonać, że wszystko przebiega w porządku, zgłoś się do lekarza, który Cię zbada - może być Twój pediatra.

Pozdrawiam serdecznie