Mam guzek i z piersi wydobywa się płyn - co mi jest?

Witam,

dzisiaj rano zauważyłam na mojej prawej piersi, a dokładniej na sutku guzek - nie jest on widoczny, ale wyczuwalny i to bardzo w dodatku, bardzo boli przy dotyku i od czasu do czasu pobolewa. Przy naciśnięciu piersi wydobywa się z niej jakiś płyn i wtedy guzek jest mniejszy, ale zaraz potem znowu się pojawia. Mam 13 lat i nie mam ochoty na wizytę u ginekologa. Z mamą też nie chcę o tym rozmawiać, bo nie mam z nią najlepszych kontaktów oraz się tego wstydzę.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bardzo się martwię co to.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisana zmiana i dolegliwości mogą sugerować stan zapalny gruczołów apokrynowych w okolicy brodawki sutkowej. Jednakże wykryty guzek oraz nieprawidłowa wydzielina z sutka powinny zostać zbadane przez lekarza, w celu wykluczenia innych potencjalnych przyczyn. Po właściwym rozpoznaniu będzie możliwe zlecenie odpowiedniego leczenia.
Niestety konsultacja ginekologiczna jest konieczna. Nie ma powodów do wstydu czy skrępowania. Są to naturalne problemy wielu kobiet.

Redakcja abcZdrowie.pl