Mam krwawienie podczas stosunku: co może być jego przyczyną?

Mam 64 lata i podczas stosunku odczuwam ból i pojawia się lekkie krwawienie, szczególnie przy pierwszym razie, potem jakby mniej, takie plamienie. Proszę o informację, co jest przyczyną. Potem jeszcze są jakieś ślady krwi. Pozdrawiam Halina
64 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą być związane z obecnością zmiany organicznej w obrębie dróg rodnych lub też ścieńczeniem błony śluzowej pochwy po menopauzie.
W celu wykluczenia zmian organicznych, co jest konieczne w przypadku obecności objawu krwawienia kontaktowego (podczas stosunku), konieczne jest badanie ginekologiczne oraz ewentualnie badania dodatkowe, np. cytologia szyjki macicy, USG dopochwowe. Po ustaleniu przyczyny będzie możliwe zastosowanie leczenia lub dokładniejszej diagnostyki.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl