Mam lęk przed ludźmi i szkołą, wejściem do klasy - jak go pokonać?

Witam, mam lat 23 i mam problem: zapisałem się do nowej szkoły. Gdy miałem jechać na lekcje stałem przed szkolą, strasznie się denerwowałem pociły mi się ręce, głowa mnie bolała, bałem się przejść przy młodzieży i wejść do klasy. Gdy wychodzę do ludzi strasznie się ich wstydzę i się denerwuję. Nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc i poradę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywany problem może wskazywać na zaburzenia lękowe o typie fobii społecznej.
W jej opanowaniu mogą pomóc odpowiednie leki i psychoterapia.

Mogę Ci zarekomendować książkę ćwiczeń dla pacjentów wydaną przez Alliance Press - "Terapia lęku społecznego" autorstwa D. Hope'a i R. Heimberga.
Polecam również fora dyskusyjne skupiające ludzi cierpiących na podobne problemy oraz podobne wątki w naszym serwisie:

http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jakie-cwiczenia-przy-fobii-spolecznej

Z pozdrowieniami.