Mam myśli samobójcze - co mam zrobić?

Chociaż mam dopiero 19 lat już mam myśli samobójcze. Zaplanowałam sobie jak to wszystko powinno wyglądać tzn. jak miałabym umrzeć. Niestety moi przyjaciele dowiedzieli się o tym. Zagrozili , że jeśli ja to zrobie to oni pójdą w moje ślady. Nie mam już siły żyć jadnakże bardzo mi na nich zależy i nie moge dopuścić do tego aby coś sobie zrobili gdyż wiem , że są do tego zdolni. Dlatego postanowiłam poszukać gdzieś pomocy. Mam nadzieje, że to coś da.

KOBIETA ponad rok temu

Witam Serdecznie
Samobójstwo nigdy nie jest rozwiązaniem jakichkolwiek problemów. Myśli samobójcze mogą być wynikiem choroby lub zaburzenia – np. rożnych postaci depresji, która może być skutecznie leczona, o czym trzeba pamiętać. Mogą być także wynikiem obciążeń i czynników stresowych, jak na przykład trudna sytuacja rodzinna, problemy w pracy, reakcje utraty bliskiej osoby czy trudna sytuacja ekonomiczna. Te problemy także mogą zostać rozwiązane, często przy wsparciu innych osób. Tą tematyka zajmują się terapeuci, asystenci socjalni, często konieczne jest także wsparcie psychologiczne. Tego typu pomoc jest jak najbardziej osiągalna, wymaga jedynie kontaktu z osobami, które wiedzą w jaki sposób z tej pomocy może Pani skorzystać. Z opisu wynika, że bezwzględnie wymaga Pani pomocy. O tym jaka ma być to pomoc (leczenie, wsparcie psychologiczne, pomoc socjalna) powinna porozmawiać Pani z lekarzem psychiatrą. Proszę o niezwłoczny kontakt z Izbą Przyjęć szpitala psychiatrycznego. Być może cierpi Pani na zaburzenia nastroju i wymaga pomocy farmakologiczne. Jeżeli nie, lekarz skieruje Panią do odpowiedniej osoby/osób. Gorąco zachęcam do spotkania z lekarzem.
Pozdrawiam i bardzo proszę o kontakt z lekarzem.