Mam niepokojące objawy - czy leki psychotropowe usuną je?

Witam, od ponad pół roku biorę tabletki przeciwdepresyjne, codziennie rano boli mnie brzuch, nie mam apetytu, jestem nerwowa i boli mnie, a czasem kłuje w klatce piersiowej w okolicy serca. Chciałam się zapytać, czy tabletki psychotropowe usuwają te objawy. Jeśli nie, to proszę mi powiedzieć, jak mam sobie pomóc. Dopiero za miesiąc idę do lekarza i to dla mnie za długo, nie daję już rady, codziennie mnie boli. Dodam także, że jestem krótko po szpitalu, tam była mała poprawa - więcej jadłam i mogłam spać. Doskwiera mi także bezsenność, biorę leki przeciwdepresyjne, które między innymi są też na to. Dzięki nim mogę zasnąć, ale nic więcej. Mam przepisane jeszcze inne leki (brałam je już wcześniej i było tak samo), ale czy ustaną te objawy, które wymieniłam, jeśli będę brała te "stare'' leki? BARDZO PROSZĘ O PORADĘ. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
niestety nie mogę skomentować Twojego leczenia - przekracza to możliwości naszego serwisu. Nie podajesz również nazw przyjmowanych leków.
Wymieniane przez Ciebie objawy - ból brzucha, niepokój i brak apetytu - mogą być objawem ubocznym przyjmowanego leku.
Jeśli natomiast występowały wcześniej, przed rozpoczęciem leczenia, to mogą być objawem depresji - wówczas należy zastanowić się nad zmianą przyjmowanego preparatu lub jego dawki.
Po pół roku leczenia przyjmowany lek powinien wywoływać oczekiwane działanie lecznicze.
Byłoby najlepiej, gdybyś porozmawiała na ten temat z lekarzem prowadzącym.

Z pozdrowieniami