Mam ochotę umrzeć, ale nie mam odwagi się zabić. Czy to depresja?

Nie potrafię sobie poradzić:(. Mam dużo problemów:(. Boję się tego, co będzie jutro - wiem, że mnie już nic dobrego w życiu nie czeka, wiem to na 100%, klątwa rodzinna:((. Nic mi się nie chce:(. Mam ochotę umrzeć, ale nie mam na tyle odwagi żeby się zabić:(. Jak z tego wyjść? Nie mam pieniędzy, żeby iść prywatnie:(. Boję się, że nigdy już nie będzie dobrze:(

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Trudności w życiu czasem nagromadzają się i wydaje się, że już nic dobrego nie może się wydarzyć. Jednak zawsze są możliwości, tylko w stanie przygnębienia nie można ich dostrzec. Warto, żeby skorzystała Pani z pomocy psychologa.

Bezpłatną otrzyma Pani w OPS-ie lub w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Są też inne organizacje, które udzielają bezpłatnej pomocy. Musi się Pani dowiedzieć, jakie konkretnie znajdzie Pani w swojej okolicy, takie informacje powinna Pani uzyskać w OPS-ie.

Zanim znajdzie Pani taką pomoc, warto skorzystać z pomocy telefonu zaufania. Jest wiele różnych telefonów zaufania, które udzielają bezpłatnej pomocy oraz wsparcia. Będzie Pani mogła porozmawiać o swoich problemach i znaleźć rozwiązania potrzebne do zmiany sytuacji. Znajdzie tam Pani również wsparcie i zrozumienie, a także ewentualnie adresy placówek, gdzie może Pani uzyskać darmową pomoc psychologa. Warto spróbować i przekonać się, jakie ma Pani możliwości.

Pozdrawiam