Mam ostatnio bóle stawów barkowych, czy jest to związane z cukrzycą?

Mam ostatnio silne nocne bóle stawu barkowego i piekący ból prawej ręki aż do dłoni, gdy podnoszę coś cięższego powyżej głowy odczuwam silny ból, tak jakby nakłuwano mi szpilkami ramię, to samo objawia się przy gwałtownych ruchach, poza tym nie mogę podnieść zbyt daleko ręki, by sięgnąć na przykład do szafki wiszącej na ścianie. Ostatnio wziąłem wnuczka na barana i poczułem ostry, zwalający wręcz z nóg ból. Nocą nie mogę sypiać, w dzień muszę uważać, niejednokrotnie czuję jak drętwieje mi dłoń. To samo jest z lewym barkiem, choć tu jest dużo lepiej. Przeszkadza mi to w wykonywaniu prostych czynności, jestem niewyspany i rozdrażniony, co też wpływa na moje samopoczucie. Robert

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Opisane przez Pana objawy, ze względu na swą małą charakterystyczność, mogą być związane z bardzo wieloma stanami chorobowymi.

Stąd też nie ma możliwości, by bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta udzielić Panu bardziej wyczerpującej odpowiedzi. Nie jest to możliwe w ramach porady internetowej. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić Pana stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl