Mam pieprzyk na sutku - czy mam powody do obaw?

Dzień dobry.

Mam na imię Zuzia i mam 19 lat. Od dłuższego czasu mam pieprzyka na sutku, koloru ciemnobrązowego, który się rozrasta, co jakiś czas robi się odrobinkę większy. Często bolą mnie piersi, a w czasie miesiączki prawa, na której mam ten pieprzyk boli mnie bardziej. Czasami też łapie mnie takie parominutowe kłucie w prawej piersi. Co to może być? Dodam, że mam duże piersi - rozmiar miseczki E.

Proszę o odpowiedź..

Witam serdecznie.

Ocenę pieprzyka powinien przeprowadzić lekarz dermatolog.
Dolegliwości bólowe mogą mieć związek po prostu z wielkością piersi. Duże piersi obciążają kręgosłup i mogą powodować różnego rodzaju nerwobóle. Proponuje przede wszystkim, aby nosiła Pani dobrze dobrane staniki, na szerokich ramiączkach, które będą dobrze podtrzymywać piersi. Nie zaszkodzi także udać się do ginekologa, który Panią zbada i potwierdzi, czy wszystko w porządku.

Pozdrawiam serdecznie.