Mam podwyższone ciśnienie w oku - co powinnam zrobić?

Mam 21 lat. Pracuję jako księgowa. Jak czytam i siedzę przed komputerem, bardzo boli mnie głowa. Poszłam do okulisty i stwierdził, że to może być jaskra. Dostałam proszki na obniżenie ciśnienia i za miesiąc mam iść na kontrolę. Czy to naprawdę może być jaskra? Jak powinnam ją leczyć? Gdzie się udać?

Witamy serdecznie!

Jaskra to choroba oczu prowadząca do postępującego i nieodwracalnego uszkodzenia nerwu wzrokowego i komórek zwojowych siatkówki. Skutkuje to pogorszeniem lub utratą wzroku. Głównym czynnikiem powodującym uszkodzenie nerwu wzrokowego w jaskrze jest nadmierna wartość ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Leczenie jaskry polega na stosowaniu kropli do oczu, leków w postaci tabletek, zabiegów laserowych lub operacji. Leczenie prowadzi specjalista okulista. Zdecydowanie zatem proszę dostosować się do zaleceń lekarza, a następnie kontrolować stan zdrowia podczas wizyt u specjalisty okulistyki.