Mam problem po podwiązaniu jajowodów - czy usunięcie macicy to jedyne rozwiązanie?

Witam, pierwszą cesarkę miałam w wieku 23 lat a drugą gdy miałam 26 (zagrożenie pęknięcia blizny) teraz mam 35 i od około 3 lat (miesiączka trwa 2-3 dni), następuje dzień przerwy po miesiączce po czym mam około tygodniowe upławy barwy ciemnobrązowej o okropnie przykrym zapachu. Ginekolog zaproponował mi usunięcie macicy, na co nie chcę się zgodzić. Przeraża mnie to i nie mam pojęcia co dalej. Proszę o poradę!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie wiem dlaczego ginekolog zaproponował usunięcie macicy, możliwe, że ma Pani mięśniaki macicy lub przewlekłe zapalenie endometrium, powodujące długie krwawienia po miesiączce. Proszę zapytać ginekologa o powód takiej propozycji. Należy ufać, że takie rozwiązanie jest celowe w Pani sytuacji, ja nie znając diagnozy nie mogę nic doradzić.

Samo wycięcie macicy nie jest "końcem świata", pociąga za sobą głównie dyskomfort psychiczny. Przy zachowaniu jajników nie dochodzi do wcześniejszej menopauzy, również jakość współżycia nie ucierpi na braku macicy.

Pozdrawiam serdecznie!