Mam problem z podnieceniem się - jaka może być przyczyna?

Witam, mam 46 lat, jestem żonaty, mam dwoje dzieci. Od pewnego czasu mam problem z podnieceniem się, nie wiem, co mam zrobić i w czym jest przyczyna. Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie.

Niestety, podał Pan zbyt mało informacji, aby wyrokować o przyczynach Pana problemów. Należy się zastanowić, czy w ostatnim czasie nie miał Pan więcej niż zwykle stresów w pracy, czy w związku pojawiły się problemy oraz czy ostatnio wysypiał się Pan w nocy. To są najczęstsze i najłatwiej uleczalne przyczyny braku wzwodu. Możliwe jednak, że jest to objaw jakiejś choroby przewlekłej, na którą Pan choruje - nadciśnienia tętniczego, czy cukrzycy. Jeśli przyjmuje Pan na stałe jakieś leki, to one też mogą wywoływać opisywane objawy. Proponowałbym zgłosić się na wizytę do lekarza (najpierw rodzinnego, a on ewentualnie skieruje Pana dalej).