Mam problemy z kręgosłupem - jak ćwiczyć, by schudnąć?

Witam, w marcu skończę 16 lat. Postanowiłam zrzucić parę zbędnych kilogramów, zwłaszcza że niedługo będę miała bal gimnazjalny. Ważę ok. 70 kg. i posiadam 167 cm wzrostu. W mojej rodzinie nie ma osób otyłych lub z nadwagą. Co do chorób. Hmmm, mam niewielkie problemy z kręgosłupem (dyskopatia), jednakże wszystko zaczyna wracać do normy. Jednakże nie chciałabym jeszcze wykonywać takich ćwiczeń jak np. brzuszki, gdyż obawiam się, że kręgosłup nie jest na to gotów. Chyba najlepszym dla mnie ćwiczeniem byłby taniec (umiem i lubię tańczyć).

Mój jeden dzień wygląda następująco: śniadania nie jadam w domu, gdyż spieszę się do szkoły. Mój pierwszy posiłek jest ok. godz. 12:00 i zazwyczaj jest to coś słodkiego. Następnie ok. godz. 15:00 jem obiad (jem to co mama przygotuje, zwykle jest to mięso, ziemniaki i jakaś surówka). Na podwieczorek jem pączek i wypijam szklankę kakao. Kolację jem ok. godz. 19:30 i jest to zwykle kanapka z szynką lub z serem. Zdaję sobie sprawę z tego, że moje nawyki żywieniowe są złe, zwłaszcza to, że nie jadam rano śniadania, jednak nie mogę się do tego przyzwyczaić, po prostu nie czuję głodu rano. Proszę o pomoc, z góry dziękuję. Kinga

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim w utracie zbędnych kilogramów podstawą jest odpowiednia dieta. Powinnaś zacząć wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe, ponieważ bez nich nie stracisz zbędnych kilogramów. Zacznij od spożywania posiłków co 2-3 godziny. Oznacza to około 4-5 posiłków w ciągu dnia. Muszą być one regularne i częste, ale małe objętościowo, dzięki czemu organizm będzie otrzymywał paliwo do pracy wtedy, kiedy potrzebuje i nie będzie musiał go więcej gromadzić w postaci tkanki tłuszczowej. Paradoksalnie jedz częściej – schudniesz! Pamiętaj o tym.

Drugą żelazną zasadą jest spożywanie pierwszego posiłku najpóźniej godzinę po obudzeniu się, dzięki temu przyspieszysz przemianę materii i pobudzisz organizm do pracy. Jedząc pierwszy posiłek o 12, powodujesz tylko to, że organizm gromadzi go później w postaci tkanki tłuszczowej, zamiast spalić. Zapoznaj się z resztą nawyków żywieniowych i postaraj się do nich zastosować, bo bez tego ani rusz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Jeśli chodzi o ćwiczenia nieprzeciążające kręgosłupa będzie to pływanie na plecach oraz np. ćwiczenia dla kobiet w ciąży ( które również nie mogą przeciążać kręgosłupa). Znajdziesz je na naszej stronie, np. http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-dla-kobiet-w-ciazy

Pozdrawiam.