Mam pryszcze - pomocy

Mam11,5 lat i mam mase pryszczy na czole. Wszyscy się ze mnie śmieją. Co mogę zrobić żeby się ich pozbyć?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

W przypadku cery ze skłonnością do powstawania wykwitów trądzikowych ważne jest prowadzenie odpowiedniej pielęgnacji dobranymi kosmetykami. Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszym portalu, między innymi w poniższym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa.

Czasami kosmetyki dostępne w aptekach zawierają większe stężenie aktywnych substancji co pozwala skuteczniej walczyć z trądzikiem.
Jeżeli mimo wprowadzonych zmian trądzik nie zmniejszy się proszę porozmawiać na ten temat z rodzicami, warto wówczas zastanowić się nad wizytą u dermatologa. Po zbadaniu, obejrzeniu zmian i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz dobierze odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.