Jaka dieta będzie dla mnie odpowiednia?

Mam pytanie. Jestem człowiekiem leniwym na sport i w dodatku pracuję jako doradca finansowy, to znaczy siedzę w pracy nawet po 10 godzin dziennie, wracam do domu zmęczony, zrezygnowany, a nawet wściekły. To rekompensuje sobie jedzeniem i nim się obejrzałem mam 110 kg, wzrost 180 cm. Wszystko działoby się dolej według mojego harmonogramu, ale zaczynają boleć mnie kolana, ciuchy przestają pasować i samopoczucie jest takie, że po pracy tylko odpoczywałbym. Czy znajdzie się ratunek? Pomóżcie co jeść, jaką dietę stosować? Czy dieta 1200 kcal, 1500 kcal?

Witam! Analiza BMI świadczy już o otyłości. Bardzo ważne w procesie chudnięcia jest nie tylko dieta, ale również regularna aktywność fizyczna, która pomaga wymodelować sylwetkę - szybciej traci się nadmiar tkanki z brzucha, ud oraz zapobiega pozostania obwisłej skóry. Staraj się w ciągu tygodnia spędzić około 3 godziny na ćwiczeniach - długi spacer, basen, rower, rolki, ćwiczenia w domu. Ponadto zastosuj się do poniższych zasad dietetycznych. Spożywaj 5 posiłków dziennie o małej objętości. Śniadanie jedz w ciągu 30 minut od wstania z łóżka, a kolację na 2 godziny przed snem. Na śniadanie zjadaj (około 200g) jogurt naturalny, do którego można dodać 1 saszetkę Fitelli (około 5 łyżek) lub owoce - 1 banan lub 6 truskawek. Na śniadanie możesz również zjeść serek wiejski, do którego wkroisz natkę pietruszki (około 5 gałązek). Na 2 śniadanie zjadaj jabłko i 2 krążki pieczywa ryżowego albo serek Danio + nektarynka albo ok. szklanki winogron. Jako 2 przekąskę w pracy zjedz 2 krążki pieczywa ryżowego posmarowanego dżemem lub powidłami oraz małym kefirem. Na obiad proszę spożywać mięso (około 150g) pieczone w foli w piekarniku / gotowane na parze albo grillowane (grill elektryczny). Najlepiej aby to był indyk, polędwiczka wieprzowa lub schab oraz co najmniej 2 razy w tygodniu ryby (dorsz lub morszczuk). Jako produkt węglowodanowy zjadaj pół saszetki kaszy gryczanej lub ryż brązowy oraz 200g surówki bez majonezu i śmietany. Jeżeli będziesz miał ochotę na coś słodkiego to polecam baton musli lub 3 delicje. Kolację należy zjeść na 2 godziny przed snem. Pieczywo (2 kromki pieczywa żytniego, graham) cienko posmarowane masłem lub skropione oliwą z oliwek oraz do wyboru: 2 jajka na miękko / 2 plasterki wędliny z indyka / 2 plasterki sera żółtego np. Capresi / sałatka grecka (z serem feta około 50g). Proszę do każdego posiłku coś wypić - np. szklankę soku pomarańczowego (max 2 razy w ciągu dnia), herbatę czarną. Ponadto koniecznie w ciągu dnia musisz wypić 2 szklanki zielonej herbaty kupionej na wagę (w sklepie z herbatami) oraz na 1 godzinę przed snem 200ml herbaty pu erh (kupiona na wagę) oraz 500ml wody Ustronianki z jodem lub Muszynianki. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek