Mam regularne cykle. Dlaczego nie jestem w ciąży?

Witam!
Mam pytanie - co mogło spowodować, że nie jestem w ciąży?

Mam regularne cykle 27-dniowe. Ostatnio miałam miesiączkę 22.12.2010. Jajeczkowanie na pewno miałam 4.01.2011, ponieważ odczuwałam to dość wyraźnie. Kochaliśmy się z mężem 2 dni przed i w tym dniu. 18.01.2011 miałam dostać miesiączkę, nie dostałam, ale dostałam 19.01, już myślałam, że jestem w ciąży, a tu nic z tego. Dnia 16.01.2011 zrobiłam rano test, nic nie wykazał.

Czy ja w ogóle byłam w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam!
W ciążę ciężko czasem zajść „na zawołanie” i niewiele kobiet może sobie pogratulować takiego sukcesu. Udowodniono, że największą skuteczność daje współżycie regularne, ale spontaniczne - niezależne od fazy cyklu z częstością 2-3 razy na tydzień. Zalecane jest nieskupianie się na koniecznym zajściu w ciążę, gdyż powoduje to stres i frustracje, które dodatkowo przeszkadzają.
Dzień wystąpienia okresu może się wahać nawet do 7 dni, tak więc jeden dzień nie ma żadnego znaczenia. Najprawdopodobniej nie była Pani w ciąży.
Pozdrawiam