Mam strasznie duży brzuch - jak można to zmienić?

Mam 13 lat, ważę 38kg i mam 140cm wzrostu. Mam duży brzuch czy to normalne w moim wieku? przeszłam na zdrowy tryb życia ale to nic nie daje. Moja ciocia jest otyłą osobą, ale ja nie chcę być taka jak ona. POMOCY?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Twoja masa ciała znajduje się w granicach normy dla wieku, ale wzrost znajduje się zdecydowanie poniżej normy dla wieku, biorąc pod uwagę siatki centylowe.

W związku z tym wskazana jest diagnostyka w celu określenia przyczyny zbyt niskiego wzrostu.
Proponuję zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu w celu skierowania do endokrynologa dziecięcego.

Kształt brzucha jest zmienny osobniczo i jeśli jest symetryczny, miękki, bez nieregularnych wypukłości to nie ma powodów do niepokoju.