Mam trądzik od 14 lat

WITAM jestem kobietą i mam już 30 lat a od 14 lat nieustająco walcze z trądzikiem na twarzy, plecach, dekolcie i ramionach i mam już dość. Czy tego nigdy nie da się wyleczyć, jestem już tym zmęczona i załamana. Ok 21 razy byłam u dermatologa (mieszkam w małym mieście i niewielu jest tu specjalistów, a jacy są....) usłyszałam - bez żadnych dodatkowych badań, że mam to genetycznie i do końca życia nie da sie tego wyleczyć, przepisał mi tam jakieś leki (nie pamiętam dokładnie coś delikatnego bo zaczynało się lato) i maści, po których przeszło ale jak tylko się skończyły to pryszcze wyszły. Dałam sobie spokój. (zwłaszcza że wszystko strasznie kosztowało a ja się jeszcze uczyłam i nie było mnie stać) Po jakichś dwóch latach wylądowałam u dobrego podobno ginekologa, który zrobił badania chormonalne i okazało się, że mam za wysoki poziom testosteronu, oprócz tego strasznie silne bóle brzucha podczas miesiączki do utraty przytomności. Brzuch i jajaniki czyste (bez torbieli, mięsniaków itp) a lekarz zapisywał kolejno cilest, dianę, Androcur, dexametazon (po tych dwóch ostatnich wyglądałam pięknie) razem ok 5lat, przez ten czas przytyłam 15kg i dostałam duże piersi, ale za długo takich kuracji nie można stosować więć wszystko odstawiłam i lekarza też, ponieważ obiecywał, że chociaż z brzuchem się poprawi a tu nic jak bolał tak boli. A pryszcze nadal mi dopiekają, a skóra już nie ta sama i wolniej się goi, na dokładkę nie mogę przecież chodzić do pracy z wielkim "majonezem" na nosie czy brodzie, czole więc próbuje delikatnie oczyścić te miejsca i odkazić spirytusem oraz stosować dobre kosmetyki, które nic nie pomagają, ale skórę trzeba przecież nawilżać-nawet po takich kremach wychodzą krosty-dekoltu wcale nie smaruje bo i bez tego nieustannie muszę chodzić w golfach. Myslałam jeszcze o endokrynologu, ale musiałabym jechać daleko a to też kosztuje albo trzeba czekać starsznie długo i czy on coś pomoże.   Co robić, bo ja już nie mam sił. Dziękuje za odpowiedź. Zdruzgotana trzydziestolatka

Jeśli zmiany są bardzo nasilone to proponuję leczenie ogólne albo antybiotykiem ( i tu proszę się nastawić że podczas kuracji zmiany złagodnieją i ustąpią, ale mogą nawrócić, zwykle w mniejszym nasileniu po zakończeniu leczenia) albo – o ile nie planuje Pani ciąży- terapię pulsową izotretynoiną (jedyna skuteczna kuracja , nawroty występują u ok. 20 % leczących się).

Jakakolwiek nie byłaby Pani decyzja, musi się Pani skontaktować z dermatologiem i być przygotowaną na koszty związane z dobrymi lekami.Proszę natomiast bezwzględnie zaniechać oczyszczania twarzy! Przy zmianach zapalnych tylko nasila Pani obecny stan!

Są kosmetyki nawilżające do cer trądzikowych – np. seria Pharmaceris T, Effaclar itp.
Proszę też spróbować maseczek z glinki zielonej i masek z dodatkiem alg.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.