Mam w piersi dużą gulkę - jest twarda i praktycznie stała. To groźne?

Witam,

Mam 16 lat, od kilku miesięcy w lewej piersi mam dużą gulkę - jest twarda i praktycznie stała, od czasu do czasu strasznie mnie to boli i puchnie ;/ Czy to może być coś groźnego? Zarejestrowałam się już do ginekologa, ale strasznie się boję. ;(

Witam serdecznie.

Temat wielokrotnie już poruszany w naszym serwisie. Guzki wykrywane w piersiach przez nastolatki zazwyczaj mają związek z dojrzewaniem albo czasami są to łagodne guzki związane z zaburzeniami hormonalnymi. Nie denerwuj się na zapas, oczywiście odwiedź ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie.