Mam wałki tłuszczu - jak schudnąć i w jaki sposób?

Mam 18 lat, 149 cm wzrostu, 55 kg wagi. Jestem zdrową nastolatką. Na brzuchu mam niestety brzydkie wałki tłuszczu, które chciałabym zrzucić, tylko pytanie jak to zrobić? W jakim najkrótszym czasie byłoby to możliwe? Poza tym mam grube uda i także chciałabym z tym zrobić porządek (zrzucić). W jaki sposób jest to możliwe?
18 LAT ponad rok temu

Witam ciepło!

Przykładowe ćwiczenia na określone partie ciała znajdziesz pod adresem: www.abccwiczenia.pl.

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Z zajęć typu fitness polecałabym:
- energy kick (z dużą ilością energicznych kopnięć i ciosów, w których wykonanie zaangażowane są mięśnie brzucha),
- zajęcia na siłowni,
- piłki (ćwiczenia wykonywane na specjalnych dużych piłkach wprawiających w stan niestabilności, którą trzeba pokonać siłą mięśni),
- postural training (ćwiczenia korygujące wady postawy, mające za zadanie zwiększenie wytrzymałości mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy, także mięśni brzucha),
- fat burner - ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową.

Obwód pupy, bioder i ud pozwalają zmniejszyć zajęcia aerobiku. Są to: ABF, rowery (spinning), fat burning (zajęcia nastawione na spalanie tkanki tłuszczowej), step (zajęcia na stepie), dance (układ choreograficzny, taneczny) oraz magic bar (zajęcia ze sztangami i dużą ilością wypadów i przysiadów). Warto także poświęcić trochę czasu na: jazdę na rowerze, jazdę na rolkach, jogging, skakanie na skakance.

Każda aktywność fizyczna jest dobra. Ważne, by była systematyczna i podejmowana w sposób niezagrażający zdrowiu i bezpieczeństwu osoby ćwiczącej. Pozdrawiam